2022-07-11 23:24 35

Споконвіку життя в суспільстві потребує мати сигнал тривоги для важливих випадків життя, як в час ворожої навали, щоб спо́лохнути людей (бити на сполох), або набат (араб. ‎naubât бити у барабани варти – укр. набить). На Русі це дзвін або било - шматок заліза. В наш час набатний сигнал подається сиреною або ще якось, щоб привернути увагу і закликати громадян стати на свій захист на своїй землі. Подекуди застосовується і прапор, перевернутий низом догори (наприклад прапор США для подачі сигналу лиха).

Наша земля, міста, народ страждають від ворожої навали і прапор наш синьо-жовтий!

Тож пропоную додатково, на час навали застосувати набатний жовто-синій прапор, стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг жовтого й синього кольорів. Співвідношення ширини прапора до його довжини 2:3. Колір верхньої смуги жовтий (золотий) – символізує Отця Небесного, а колір нижньої смуги блакитний (синій) – символізує наше небо, наш щит – заступницю в цьому світі Б.М. Марію. В центрі нижньої, синьої смуги міститься символ – хрест з дугою-цятою.

Дуга на хресті – давній символ царської влади і Господь Ісус Христос як Цар і Первосвященник. Зветься ця дуга цята (дрібна монета, centus, прикраса) і походить від гривні нашийної. Якщо зображення півмісяця повернути на чверть кола (90 градусів), то це б нагадувало зображення цяти.

Такий хрест, як культурна спадщина з часів до монголо-татарської навали і досі стоїть в центрі міста-героя Чернігова на Хра́мі Св. вмч. Параске́ви П'я́тниці на́ Торгу́.

Набатний прапор має спонукати кожного містянина і члена кожної громади до захисту своїх цінностей і самого життя, а також до вчинків, які би радували Отця Небесного.

Додаткова інформація на

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати фото
Реклама
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?