Історія громадського транспорту у Львові починається з поштових диліжансів і так званих "тарадайок" з візниками. А 1835 року в нашому місті було започатковано перший в Україні справжній регулярний маршрут громадського транспорту -- кінний омнібус, який сполучав середмістя з Винниками, причому кінцевою зупинкою була Чортівська скеля. 1861 року було збудовано першу в Україні залізницю сполученням Львів--Перемишль, а з 1880 року у Львові було започатковано перший кінний трамвай. Тендер на концесію, оголошений міською радою, виграло трамвайне товариство з Трієста. Враховуючи вузькість львівських вулиць, було обрано вузьку колію -- 1 метр. 5 травня 1880 року відбулася перша поїздка кінного трамвая від Казарм Фердинанда (це трохи нижче теперішнього цирку) до Площі Митної. Вагон тоді були декількох типів: літній відкритий, закритий з одним салоном і пасажирський, поділений на два класи. Весь вуличний рух у Львові був аж до 1922 року лівостороннім. Вагони тягнули міцні, добре відгодовані коні. Цікаво, що вулицями Городоцькою і Шевченка (тодішня Янівська) догори вагон з пасажирами тягнуло три коня, а донизу -- один. І відповідно, квиток на поїздку догори коштував дорожче, ніж донизу.
Затримані тодішні "зайці"-безбілетники під наглядом поліції відпрацьовували цілий день на Пляцу Пруса (тепер це Площа Івана Франка). На місці сьогоднішнього скверика у ті часи була січкарня і трамвайні зайці рубали січку -- корм для коней.
Кінний трамвай проіснував у Львові до 1909 року, тобто 15 років паралельно з електричним. Того ж року останніх 60 коней було на кінному ринку продано для сільськогосподарських робіт.
1894 року у Львові відбувалася Загальна вистава крайова -- промисловий ярмарок, де було представлено найновіші на той час технічні досягнення. До цієї події австрійський уряд приурочив відкриття першого в імперії маршруту електричного трамвая. Наскільки бабця Австрія піклувалася про своїх тирольців Сходу говорить той факт, що у Відні електричний трамвай було запущено пізніше, ніж у Львові...